Dubnová schůzka se uskuteční 23.4. v 8:30 u KD Pačejov.

Program bude probíhat v lese v okolí Pačejova - nádraží.

S sebou na schůzku:

 

•             pevnou obuv do lesa,

•             kapesní nůž,

•             batoh, psací potřeby.

 

Schůzka se uskuteční i za deštivého počasí, proto vybavte děti podle aktuálního počasí vhodným oblečením.

Konec schůzky bude ve 12:00 hodin opět u KD Pačejov.

Další junácká schůzka bude probíhat 28. února od 9:00 hodin v tělocvičně u KD Pačejov.

Program bude naplánován na cca 2,5 hodiny.

 

S sebou:

·         pití

·         menší svačinu (sušenku)

·         přezůvky

Junácká schůzka říjen 2015

V sobotu se konala v pořadí druhá schůzka v tomto roce a účast byla opět nadprůměrná. Mladších dětí přišlo 13, mezi nimiž jsme přivítali další 2 nováčky, a starších bylo 9.

Program byl tentokrát rozdělený. Mladší děti s Mončou a Dančou vyráběly lampiony na blížící se lampionový průvod a dozvěděly se, jak se mají chovat správné světlušky a vlčata. Šikovnější děvčata se dokonce naučila zákon světlušek nazpaměť. Ti starší se pod vedením Bokača a Rybacka dozvěděli, jak pracovat s mapou, buzolou a azimutem. Snad se nám na výpravách neztratí :)

Další akcí bude lampionový průvod, který pořádáme 27.10. od 17:00 hodin. Sraz účastníků bude jako vždy před obecním úřadem v Pačejově Nádraží. Na konci pochodu bude možnost opéct si "buřty".

Listopad pak bude ve znamení příprav na koncert, který tradičně pořádáme při rozsvicování vánočního stromku v Pačejově Nádraží. Budeme rádi, když se k nám děti přidají a přijdou na společné nácviky 14., 21. a 28. listopadu.

V galerii se můžete podívat na fotky ze schůzek.

Zapsala Danča

Junácká schůzka září 2015

První schůzka v novém školním roce se konala za krásného počasí v lese "u draka". Sešlo se 12 skautů, skautek, vlčat a světlušek. Velice nás potěšilo, že jsme mezi sebou mohli přivítat i 2 nováčky. Celkem tedy 14 dětí.

Pro děti jsme připravili hru s názvem "Dobývání Mafekingu". Děti nejdřív společnými silami postavily město a poté byly rozděleny na obránce města vedené poručíkem Robertem Badenem-Powelem (Martinem) a dobyvatele vedené búrským generálem Koosem de le Reyem (Pepou). Dostaly krátký čas na vytvoření bojové strategie a hra mohla začít. Armády se po výhře Martinova družstva prohodily a město teď bránil Pepa. A tak se stalo ještě několikrát, dokud nás nezastavily hodinky ohlašující blížící se konec schůzky.

Posbírali jsme tedy munici (papírové koule) a vrátili se zpět k obecnímu úřadu, kte jsme nadšené děti předali rodičům. Doufáme, že na příští schůzce, kterou chceme svolat zase za měsíc, bude účast ještě větší.

PS: Fotky ze schůzky najdete ve fotogalerii.

Zapsala Danča